כבר התוודיתי כאן בשנה שעברה שיום העצמאות הוא אחד החגים האהובים עלי ביותר ואין סיכוי שאפסיד את השידור של טקס הדלקת המשואות בהר הרצל. השנה אשתף אתכם בוידוי נוסף- אני מאד מאד אוהבת לשוטט לפני כל חג בחנויות יצירה, בחנויות הכלים החד פעמיים, חנויות ה"הכל בדולר" למיניהן ואפילו בחנויות לציוד אפיה.

כמובן שיום העצמאות על אירוחיו, פיקניקיו וצבעיו מהווה סיבה מספקת לצאת לשיטוטים האלו וזה אכן קרה, במיוחד ביום העצמאות העגול הנוכחי. בהמשך תוכלו לראות כמה קל ופשוט לשדרג אירוח בכלים חד פעמיים דווקא בחג הזה, אבל לפני כן חייבת לספר לכם שהפוסט הוא חלק מבלוג הופ חגיגי שמוקדש כולו ליום העצמאות ומשתתפות בו בלוגריות מוכשרות מאד-

גלית קידר, לילך פיצ'בסקי סימיאן ורחל ארליך.

החנויות עמוסות בכלים ובאביזרים בצבעי הכחול לגווניוו לבן, דבר שמקל מאד ליצור שולחן מותאם וחגיגי ליום העצמאות בקלי קלות.

אז מה אפשר לעשות ואיך לשדרג?

1.כל צלחת לבנה תתאים לקישוט במדבקות כחול לבן, תנו לילדים הם מאד יהנו להכין ולהדביק.

2. את הסכו"ם טובלים בצבע גואש לבן או כחול ומשאירים לייבוש.

3. אפשר להוסיף סוכריה על מקל וסוכריות בגווני תכלת המותאמים ליום העצמאות (ניתן למצוא בחנויות לכלים חד פעמיים או בחנויות לציוד אפיה), אני תמיד בעד להוסיף פרחים.

4. את תחתיות הפסיספס שעלותן 3 ש"ח בערך ניתן לרכוש בתנויות יצירה.

 

בחנויות האפיה ניתן לרכוש את נשיקות המרנג אבל ראיתי כאלו גם בסופרים השכונתיים, גם כאן פרחים לא מזיקים. קונוסים מעלי בננה וקיסמים עם דגלונים אפשר למצוא בכל חנות לכלים חד פעמיים.

גם את הכוסות אפשר לקשט ולעטר בעזרת מדבקות שטוחות ומדבקות נצנצים. הקשים כמובן מאד מוסיפים לאוירת החג.

כל קערת סלט חד פעמית רגילה תהפוך לחגיגית עם פרחים ונרות צפים. מומלץ מאד להיזהר ולהקפיד שהנרות לא יהיו צמודים לדפנות ולפרחים.

בתוך המעטפות הכחולות תוכלו למצוא קופסת שימורים באחת וצנצנת זכוכית באחרת. תוספת של סרט ו/או וושי טייפ בשילוב דגלונים יעשו את העבודה!

לפני שאאחל לכם חג שמח מזמינה אתכם וממליצה לכם לקרוא את הפוסטים החגיגיים-

גלית בעלת הבלוג "שעמום הוא בחירה" הכינה פעילות  ליום העצמאות לילדים בדיוק לרגעים שאחרי הארוחה, כשכולם יושבים ומקשקשים והילדים תחילים באמירות "משעמם לי, אני רוצה הביתה"….הקישור כאן.

לילך בעלת הבלוג Play With Lilach סקרה פעילויות משחקיות לכל המשפחה מחוץ לבית- חדרי בריחה, משחקי ניווט, סיור במוזיאון מציאות רבודה ועוד. הקישור כאן.

רחל בעלת הבלוג "אירועים מחוננים"כתבה על הישיבה הגורלית של חברי מועצת העם ב – 12 במאי 1948 בה הוחלט סופית שכן הולכים להקים מדינה, כל זאת בעזרת ערכת משחק תפקידים ודיון היסטורי על הרגעים המותחים שלפני הכרזת העצמאות. הקישור כאן.  

רעיונות נוספים ופרינטבלס נוספים העצמאות תוכלו למצוא כאן.

 

לתפארת  מדינת ישראל,

שיהיה חג שמח!!!!

טלי