הכל התחיל בפוסט שפירסמה בפייסבוק מירי בלבול ששמה השני או אולי בעצם הראשון הוא סטיילינג. מירי קראה למעצבות למפגש בחצר ביתה שמטרתו היתה שיפוץ חדרים לחיילים שלוחמו באותה העת במבצע "צוק איתן". מפגש אחד הפך לכמה וממספר מעצבות בודדות הפכנו לכמה עשרות. התחושה הקשה שהיתה באויר שחייבים פשוט לעשות משהו גברה על כל דבר אחר והכריזמה ויכולת הזזת ההרים של מירי הניעה את כולנו לפעולה.

כאילו היתה אבקת קסמים באויר ובין אזעקה לירוט הפלא קרה- התחלקנו לצוותי עבודה ולא יכולתי לבקש ולייחל לשותפות נהדרות יותר משירי ארצי ו אריאלה שטיינבאום. למעשה, כמעט ולא היינו צריכות לדבר כדי להבין אחת את השניה. העבודה היתה כל כך הרמונית, נעימה, מקצועית, מפרגנת ופוריה וללא ספק עזרה מאד להגיע לתוצאות היפיפות.

ההירתמות של כל אנשי המקצוע ובעלי המלאכה אליהם פנינו היתה לא פחות ממדהימה!!! לא שמענו את המילה לא וזה לחלוטין לא מובן מאליו במיוחד בשעת חירום והכל בהתנדבות וללא תמורה!!!

תוך כדי עבודה נתקלנו בלא מעט קשיים שהגדול שבהם היה להיכנס לביתם של אנשים שלא היתה לנו כל היכרות איתם שנתונים במצב רגשי בלתי אפשרי של מתח איום ונורא, חוסר ודאות, חרדה ודאגה ליקר להם מכל. תוך כדי תנועה וכניסה לבתיהן ולחייהן של המשפחות הבנו שאנחנו בעצם מעצבות עבור מישהו שאנחנו לא מכירות, לא יודעות מה הן ההעדפות, הרצונות והחלומות שלו אבל לא היתה ברירה. מתיאורי המשפחות בנינו לנו את הדמות שלה עיצבנו את החדר.

בסופו של דבר עיצבנו שני חדרים לשני חיילים בעיר רמלה. שני החדרים ועוד רבים נוספים פורסמו בגליון מיוחד של המגזין "נישה" שהופק במיוחד לפרוייקט.

*. חדר 1- חדרו של לוחם בהנדסה קרבית, מפעיל ציוד מכני הנדסי כבד. כמובן שלא הכרנו אותו באופן אישי, אך מהתיאורים של משפחתו נפתח לנו צוהר לעולמו, דבר שהשפיע על העיצוב- חלומו הגדול לטייל בניו יורק לאחר השירות הצבאי והשימוש בצבעי חיל ההנדסה היו הבסיס לעיצוב ולדקורציה.

את החדר צילמה אורית אלפסי.

 

*. חדר 2- חדרו של לוחם מצטיין בחטיבת הנחל. הלוחם ומשפחתו עלו לפני מספר שנים מועט מדרום אמריקה, עובדה שממנה נגזר הקונספט העיצובי של החדר.

את החדר צילם ליאור גרונדמן.

גם היום, שלוש שנים אחרי עוצמת החוויה עדיין מהדהדת, מרגשת וחרוטה היטב בלב.

העיניים הטרוטות של שתי האימהות (וגם של שאר בני המשפחה) וההבנה הפשוטה של משמעותם של בית ומשפחה יזכרו לעוד ימים רבים.

 

שנדע רק ימים טובים,

טלי.