תחפושת חד קרן פשוטה ומקסימה לפורים

נצנצים (והרבה),נסיכות, אבירים, תכנונים, סקיצות על ניירות מזדמנים, נסיעה לדרום תל אביב, הכנות שנמשכות כמעט עד הרגע האחרון והרשימה עוד ארוכה. אלו הדברים וזו התחושה בשנים האחרונות בשבועות שלפני פורים.

פורים הוא ללא ספק אחד החגים האהובים עלי (ובטוחה שלא רק עלי). זוכרת את ההתרגשות והציפיה ליום המיוחל שבו מתחפשים כשהייתי ילדה, לא היתה תחושה מרגשת ומתוקה מזו. התחושות וריח החג הממשמש ובא ואיתו כל ההתרגשות חזרו בגדול כשהפכתי לאמא. מודה שלא פעם הילדים שלי העדיפו את התחפושות הקנויות ולרוב לא התווכחתי, זה אפילו מקל מאד אבל כשיש נכונות לביצוע תחפושת DIY  אני ישר קופצת על המציאה ומהר לפני שיהיו חרטות.

אני מנצלת את השנים שבהן דעתי עדיין מתקבלת בלי שכנועים רבים או בלי שכנועים בכלל וכך בשנה שעברה הרעיון להתחפש לחד קרן התקבל בקלות ובברכה. כמובן שסוף מעשה לא במחשבה תחילה, אחרי שנפל הפור וההחלטה התקבלה התחלנו לתכנן את התחפושת והדבר היחיד שהיה ברור שהכל צריך להיות ממש ממש פשוט (ומנצנץ).

אז מה צריך?

שמלה פשוטה (לא "נסיכתית")

קשת לשיער

קונוס אפיה

פרחים ועלים מלאכותיים (ניתן למצוא מבחר גדול במחירים זולים בחנויות "סטוק"\ "הכל בדולר" למיניהן)

נצנצים מסוגים שונים

שתי שמיניות בריסטול או גיליונות בריסטול בצבעים שונים (עדיף כמובן מנצנצים)

סיכות עם שערות זנב סוס צבעוניות אותן ניתן למצוא בחנויות בהן יש אביזרי שיער שונים וזולים

תרסיס צבע

אקדח דבק חם

דבק נוזלי

קישוטים/ עיטורים כיד הדמיון

הוראות ביצוע

השמלה

את השמלה מומלץ לפרוש על שולחן ולתכנן את דוגמת הפרחים והעלים כרצונכם (פרחים ועלים עם בסיס רחב ידבקו משמעותית טוב יותר). לאחר התכנון הדביקו את הפרחים והעלים בעזרת דבק חם.

הזנב

פרקו מהסיכות את "זנבות הסוס" והדביקו בעזרת דבק חם כמה מקבצים כאלו על חתיכת בד רחבה. את חתיכת הבד עליה מודבקים זנבות הסוס הדביקו במרכזו של החלק האחורי של השמלה במקום תואם לזנב.

 

הקשת

את קונוס האפיה צבעו בצבע אותו תבחרו (מיותר לציין שאני בחרתי בזהב). לאחר הייבוש ניתן להדביק עליו פאייטים או כל עיטור שתבחרו.

גזרו שני זוגות אוזניים מחודדות מהבריסטולים בצבעים השונים זוג אחד קטן מהאחר, הדביקו אותם זה לזה. לאחר הייבוש גזרו חריץ בחלק התחתון של כל אוזן וצרו אוזן תלת מימדית והדביקו את שני צדי החריץ.

משני צדי הקונוס המודבק לקשת (זוהי למעשה הקרן) הדביקו פרחים ומהצד האחורי הדביקו את האזניים. (תודה גדולה לדנה ישראלי שסגרה לי את הפינה עם רעיון הקונוס).

כמובן שגם איפור תואם יוסיף ויעצים בדגש כל דבר שמנצנץ.

אם יש לכם נעליים (מנצנצות )מה טוב.

ממליצה מאד לא להחמיץ את הצילום. אנחנו נסענו לחורשה קרובה לבית כדי לתת את תחושת החד קרן ביער האגדות. הצטיידנו במספר שקיות עם נצנצים בכל מיני צבעים אותם פיזרה על האדמה גברת חד קרן, נשפה עליהם ובאופן כללי נכנסה מאד לדמות בעזרתם.

ולסיכום- זו תחפושת פשוטה מאד לעשייה שרק נראית מסובכת.

מיותר לציין שנרשמה התלהבות גדולה של גברת חד קרן וחברותיה ולא פחות חשוב- זו תחפושת מאד נוחה ביום העמוס והמרגש של פורים.

קבלו מקבץ תמונות מאותו בוקר קסום (וקפוא) בפורים בשנה שעברה.

*. מאחלת לכם הכנות פוריות ומהנות לקראת פורים (אנחנו כבר עמוק בתוך הכנת התחפושת) ופשוט תהנו מהקסם. 

 
להתראות בקרוב,

טלי.