כמעט חג שמח!!!

אמנם הסופגניות איתנו כבר בערך חודשיים אבל את הנר הראשון נדליק רק השבוע .חנוכה הוא אחד החגים האהובים עליי (ולא בגלל הסופגניות), שילוב של אור, נרות, משפחה וחורף בתקווה שיבוא.

גם בחנוכה כולנו נארח או נתארח או גם וגם, שזה הכי שווה אז קבלו רעיונות פשוטים וקלים  ליישום לעריכת שולחן חג חגיגי מחפצים שיש בכל בית בתוספת פרחי חורף והמון זהב ומנצנצים, כי הכל זהב!!!

לפני שנתחיל אני רוצה לספר לכם שהפוסט הזה הוא חלק מבלוג הופ חגיגי במיוחד לקראת חנוכה, שבו משתתפות בלוגריות מוכשרות נוספות. מומלץ מאד להיכנס, תמצאו מגוון של טיפים, הדרכות ורעיונות והכל ברוח החג. את הקישור תוכלו למצוא בסופו של הפוסט.

*. מה נצטרך?

כוסות רגילות לשתייה, כוסות יין, קופסא, קערת זכוכית שקופה, נרות שבת פשוטים, מעטפות, קופסאות תכשיטים קטנות (לא חובה), ניירות צבעוניים, תחתיות דוייליז (לא חייבים), משטח סול או נייר צבעוני קשיח מעט, דבק, מהדק סיכות, סביבונים קטנים או כל סממן חג אחר לבחירתכם מטבעות שוקולד.

*. שלב 1 חבקים למפיות-

אתם כבר מכירים אותי ויודעים שאני תמיד בוחרת באופציית הזהב וזה אכן קרה גם הפעם. את משטח הסול המוזהב גזרתי לרצועות בגודל 12*5 סמ' ופשוט חיברתי את הקצוות במהדק סיכות. על החלק העליון מומלץ להדביק בעזרת דבק מגע או דבק חם סביבון מיניאטורי או כל סמל אחר של החג. סביבונים כאלו נמכרים בחנויות יצירה/ חנויות לכלים חד פעמיים/ חנויות לציוד לאפיה. זה הכל!!! נותר רק להשחיל את המפית פנימה.

 

*. שלב 2 תיבת אוצר-

כל קופסא הכי פשוטה מקופסאות המטבח בתוספת תרסיס צבע ומטבעות שוקולד תראה כמו תיבת אוצר. אני כמובן שריססתי בזהב. ולמה דווקא מטבעות ותיבת אוצר? כדי לסמל על השולחן את מנהג מתן דמי החנוכה.

*. שלב 3 קישוט מעטפות וקופסאות לדמי חנוכה-

קחו כל מעטפה שיש לכם בבית ועטרו אותה כרצונכם. במקרה מצאתי כמות עצומה של דוייליז (תחתיות נייר דמויות תחרה) במגירת האפייה שלי ופשוט הדבקתי אותן בעזרת דבק סטיק על המעטפות. מודה שבזמן העבודה המחשבה על מעטפות עם כסף העלתה אסוציאציות מעולמות אחרים ולא ממש חיוביים ולכן מצאתי שימוש גם לכמה קופסאות תכשיטים קטנות מנייר. הן רוססו בצבע וגם עליהן הודבקו דוייליז וסביבונים מיניאטוריים.

 

 

*. שלב 4 קערת זכוכית מלאה בפרחים ובנרות-

הוציאו מהארון את קערת הסלט השקופה מלאו אותה בפרחים ובמים והוסיפו נרות שיצופו על פני המים וקבלו מרכז שולחן פשוט לביצוע, צבעוני, חגיגי ומתאים בדיוק לחנוכה.

 

שלב 5 כוסות פרחים ונרות-

גם כאן פשוט הוציאו מהארון כוסות מכל סוג או צנצנות, מלאו בפרחים ובמים ומעל שימו גם כאן נר שיצוף. ניתן להשתמש בנרות השבת /חימום הפשוטים ביותר. פשוט וקל והתוצאה מרהיבה.

 

*. שלב 6 פרחי חורף-

פשוט פזרו פרחים בכל השולחן ובכל כלי, בכל גודל שיש לכם. אני השתמשתי בנוריות, בחרציות, בגיפסניות ובצבעונים. אין כמו פרחי חורף!!!

פזרו נצנצים/ פאייטים וכד' על השולחן כולו.

 

*. שלב 7-

הוסיפו פלייסמטים יפיפיים  לצלחות ,בעיצובה של דלית פסח המוכשרת, תוכלו להוריד אותם מכאן ולהדפיס במדפסת הביתית בגודל A4.

עוד פרוייקט diy קטן וחמוד במיוחד לחנוכה תוכלו למצוא כאן.

ועכשיו אחרי שיש לכם שולחן חגיגי וכל כך קל לביצוע, אתם מוזמנים לבלוג המקסים של בר אילוטוביץ' למסיבת חנוכריסמס , חגיגית ומנצנצת. בין יתר העצות לאירוח קליל וכייפי תוכלו למצוא שם גם מתכונים לקינוחי כוסות קלים להכנה, טעימים וחגיגיים.

ממליצה לכם להיכנס לכל הפוסטים המקסימים בבלוג הופ. 🙂

שיהיה חג שמח, מלא בשמחה ואור,

להתראות בפוסט הבא,

טלי.

 

*. אני סוג של דינוזאורית, מהסוג שהלכו באדיקות בילדות בכל חנוכה לפסטיבל שירי הילדים המיתולוגי וזה אחד השירים האהובים ביותר עוד מאז.