*. ראש השנה כבר מעבר לפינה וליתר דיוק בשבוע הבא וזה השלב שבו מתחילים לחשוב על המתנות. באמת שאין לי בעיה עם קערות לסלט, ספלים, נרות ריחניים, מפות שולחן, בשמים, בגדים או כל דבר אחר שרוצים ואוהבים אבל בשנים האחרונות היכולת לרכוש מתנות עם ערך מוסף אמיתי גדלה והתרחבה. ישנן לא מעט מסגרות שבהן מועסקים אנשים עם מגבלה כחלק מתכנית שיקומית בתוך הקהילה.

*. בשבוע שעבר נסעתי לאשקלון למרכז התעסוקה של עמותת "גוונים" . העמותה נותנת בין היתר מענה תעסוקתי שיקומי לאנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים ונמצאים בשלבי השיקום הראשונים.

מטרת המקום היא לתת כלים ולהכשיר עד כמה שניתן על פי יכולתם את המועסקים לחיים עצמאיים ויצרניים בקהילה.

*. נסעתי דווקא לשם גם כדי לפגוש את נעה חברתי משכבר ימי לימודי הריפוי בעיסוק בחיפה. נעה ואני אפילו גרנו יחד באותה דירה סטודנטיאלית ומהממת באמת ברמות רמז. אני נשבעת ולגמרי אובייקטיבית שהיא באמת היתה יפה, מטופחת, בתוך חורשה ירוקה ועם נוף ישיר למפרץ חיפה. חוץ מההזדמנות להיפגש עם איתה רק אומרת שנעה היא מנהלת שותפה באשכול התעשיה המוגנת של העמותה באשקלון. כבוד!!!

כבר בכניסה היה משהו אחר וטוב באויר- תחושת עשיה חיובית.

המקום מחולק לתחנות עבודה שונות בהן מבוצעות העבודות השונות בכל הרמות- תכנון המוצר, יצורו ואריזתו. בין תחנות העבודה ניתן למצוא עמדות בהן מייצרים אביזרים לבית חכם, סדנת קרמיקה, סדנת תפירה, פינת יצור קופסאות פח, עמדות שתילה ועוד ועוד. לכל מועסק מותאמת תכנית פרטנית המותאמת לו, לצרכיו וליכולותיו. בנוסף ישנה גם חנות קטנה ומתוקה שבה מוצגים רבים מהמוצרים.

הקרבה לראש השנה הורגשה מאד, אוירת החג צפה ועלתה מכל עבר. המוני מארזים היו מוכנים למשלוח ולוח ההזמנות וההפצה היה מלא וצפוף.

*. בעצם אפשר לרכוש שם מתנה לכל חג, מאורע בחיים או סתם ככה בלי שום סיבה.

*. כששוחחתי עם אנשי הצוות הם סיפרו על כמה וכמה סיפורי הצלחה של אנשים שמסוגלים כיום להשתלב בחיים בקהילה, כל אחד לפי יכולתו וכישוריו.

*. אחד הדברים המרגשים והיפים ביותר במקום הוא בית קפה יפה ומעוצב אותו מפעילים בכל שלבי העבודה והעשיה אנשים המועסקים במקום. בבית הקפה נערכים אירועים עסקיים שונים של חברות מהאיזור (אינטל), אירועים משפחתיים, ערבי גיבוש וכד'. אז אם אתם מהאיזור תנו קפיצה ותשקלו בחיוב רב את המקום. לא תצטערו.

 

*. אין לי ספק שאחרי שקראתם והגעתם עד כאן תחליטו לרכוש מתנה לחג או לכל אירוע אחר ממש בלחיצת כפתור מחנות העמותה

במרמלדה מרקט.

*. כדי לפתוח לכם את התיאבון פשוט תביטו בתמונות, תשטפו את העיניים ותתלהבו.

עדיין לא אאחל לכם חג שמח ושנה טובה רק להתראות בינתיים,

טלי.